نتایج جستجو برای عبارت :

سوختن در هرصفت منظور عشق افتاده‌است مشرب پروانه ز آتش نداند نور را .

بسم الله 
« حب » سیلان ازلی و ابدی هستی است؛ مدام، شعله ور، پیش رونده. حتی اگر ندانی اش، حتی اگر فهمش نکنی حتی اگر خسته اش باشی و نخواهی اش لاجرم دچارش هستی، دچار شعله های سوزان و رنج های استخوان سوزش. اگر لحظه ایی و جایی به خاموشی میل می کند، آن دیگر گر می گیرد و داغ می شود در هیئت های مختلف و صورتهایی دگرگون.عشق تنها عنصر هستی است که خاکسترش هم سوزان است ، متاسفانه !

آنکس که بداند و بخواهد که بداند  خود را به بلندای سعادت برساند...آنکس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند ...آنکس که بداند و نداند که بداند  با کوزه ی آب است ولی تشنه بماند ...آنکس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به مقصد برساند ...آنکس که نداند و بخواهد که بداند جان و تن خود را ز جهالت برهاند ...آنکس که نداند و نداند که نداند  در جهل مرکب ابدالدهر بماند ...آنکس که نداند و نخواهد که بداندحیف است چنین جانوری زنده بماند...!(وا
چون تو شکر این جهان نداندکشتی چو تو آسمان نداند
ما رشته چنان به عشق بستیم آن‌گونه که ریسمان نداند
آوازه‌ی ما بهشت پر کرداوصاف من و تو جان نداند
سلطان حقی و لازمانیپنهانی تو مکان نداند
این منتقدان خام وا نهچون حضرت دل گمان نداند
صد نکته ز تو غلط بخوانندآنی تو که نکته‌خوان نداند
در پاسخ طعن عشق، جانانجز ضربه به استخوان نداند
دائم به نماز عشق، حلمیحتّی خبر اذان نداند
موسیقی: Idan Raichel - Out of the Depths
آنکس که بداند و بداند که بداند
باید برود غاز به کنجی بچراند
آنکس که بداند و نداند که بداند
بهتر برود خویش به گوری بتپاند
آنکس که نداند و بداند که نداند
با پارتی و پولی خرک خویش براند
آنکس که نداند و نداند که نداند
برپست ریاست ابدالدهر بماند!!
Raze Parvaneha,The Secret of Butterflies,انیمیشن ایرانی راز پروانه ها با دوبله فارسی,انیمیشن راز پروانه ها,دانلود انیمیشن ایرانی,دانلود انیمیشن راز پروانه ها با کیفیت 1080p,دانلود راز پروانه ها,دانلود رایگان انیمیشن راز پروانه ها,دانلود فیلم راز پروانه ها,دانلود کارتون جدید,راز پروانه ها,راز پروانه‌ها,سایت دوستی ها,علی تنهایی,فیلم کامل راز پروانه ها,کارتون راز پروانه ها,کارتون سینمایی راز پروانه ها دوبله فارسی,
ادامه مطلب
شمع ما یک شبکی را به تو پروانه بگفت
                                                    همره من تو نباشی بگسل از بر جفت
کار من سوختن و ساختنی از بر نور
                                             شمس و تابان شدنی از در کور
گر تو باشی به جوارم  دو سه روز
                                     یا بمانی به کنارم دو سه روز
تو بسوزی ز در غفلت خویش
                                      دور گردی ز ره رفطرت خویش
عمر تو یک صلتی از بر یار 
                                       تو بسان موش با
یار همیشه میگه : میدونی چیه dude ؟ هیچ وقت هیچ کس نمیگه مشکل از خودشه یا عقلش ناقصه ... تو هر چی حرص بزنن که کمه تو این نه! تو تا حالا کسی رو دیدی که بگه عقلم کمه؟ لذا خودت رو اذیت نکن بابت حرفها babe
یادش بخیر دبیر ریاضی کنکور عزیزم ... همیشه وقتی غرور برمون میداشت یه جمله از دکتر حسابی میگفت ذوب مون میکرد... میگفت : حاصل توان ضرب در ادعا ،همیشه یه مقدار ثابته ... ادعا زیاد باشه ،توان کمه و بالعکس !
حالا اپیدمی که این روزها جامعه درگیرشه چیه ؟ آفرین ... همه ه
دلتنگ شده ام !!!
از دلتنگی کسانی که دوستشان دارم...
دلتنگ تمام نبودن ها... 
دلتنگ تمام آرزوهای بر باد رفته یک.پروانه ی پریشان 
که به دنبال هستی خود حول یک چراغ می‌سوزد... 
فقط باید عاشق باشی تا درد سوختن را نفهمی. .. 
شاید پروانه نیز دنبالت می‌گردد ... 
که اینگونه دل ب دریای سرخ می‌زند...

امروز رفتم عمل کردم سرمو...افتضاح بود .واقعا افتضاح.انگار اون امپول بی حسی به درد لای جرز در هم نمی خورد
مردمو زنده شدم تا توده دراومد
کاش تموم بشه این روزا ...خسته ا
نام خالق عشق
من پروانه ام و همانطور که از نامم پیداست از آتش پروا ندارم و هیچ ترسی به دل راه نمی دهم.
من پروانه ام و هر جا که شمعی و چراغی روشن بیابم به گِردش می چرخم و آن  قدر خویش تن را به نور و روشنایی اش میزنم تا بسوزم و جان دهم. شراره آتش هماره در وجودم شعله ور است و دیوانه وار به دورش طواف میکنم، بال و پرم میسوزد و جان می سپارم تا جاودانه شوم.
من پروانه ام و شیدا و خستگی ناپذیر به استقبال آتش میروم و این چنین رسم عاشقی را پاس میدارم.
من پروانه

ترفند جلوگیری از سوختن فلش مموری
فلش مموری ها به یکی از لوازم ضروری افراد تبدیل شده است.با جمع آوری اطلاعات به صورت عکس و داده و فیلم در داخل فلش مموری ها، سوختن فلش می تواند اتفاق بسیار ناخوشایندی باشد ولی به سادگی می توان از این مشکل عبور کرد.
با این روش از سوختن فلش جلوگیری کنید
ادامه مطلب
ترفند جلوگیری از سوختن فلش مموری
فلش
مموری ها به یکی از لوازم ضروری افراد تبدیل شده است.با جمع آوری اطلاعات
به صورت عکس و داده و فیلم در داخل فلش مموری ها، سوختن فلش می تواند اتفاق
بسیار ناخوشایندی باشد ولی به سادگی می توان از این مشکل عبور کرد.
با این روش از سوختن فلش جلوگیری کنید
ادامه مطلب

سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی، دل ز تنهایی به جان آمد خدا را همدمی... در این بیت چهارکلمه اصلی وجود دارد: درد/ مرهم، تنهایی/ همدم؛ امّا چو خوب بنگری تنها یک کلمه است که وجود دارد: درد و بدی درد می‌دانی چیست؟! آنکه نمیتوان گفتش. از دستی که دراز شده و جوابی نشنیده و سرمای پاسخ را دیده، از چشمانی که گشوده شده ولی چیزی برای شنیدن ندیده چه می‌دانی؟!... هی... مساله درد نیست، مساله کرختی‌ای است که در پی درد، آفت جان شده... از حرف بگذریم که هر چه می
شخصی تلاش پروانه برای بیرون آمدن از سوراخ کوچک پیله را تماشا می کرد.
 ناگهان تقلای پروانه متوقف شد و به نظر رسید که خسته شده و دیگر نمی تواند به تلاشش ادامه دهد. آن شخص مصمم شد به پروانه کمک کند و با برش قیچی سوراخ پیله را گشاد کرد. پروانه به راحتی از پیله خارج شد اما جثه اش ضعیف و بال هایش چروکیده بودند. آن شخص به تماشای پروانه ادامه داد. 
او انتظار داشت پر پروانه گسترده و مستحکم شود و از جثه او محافظت کند اما چنین نشد. 
در واقع پروانه ناچار شد
دیشب پروانه بزرگا اومده بود تو اتاقم. منم میترسیدم بیرونش کردم خوابیدم از پنجره خم نمیرفت بیرون. منم بگه خوابیدم بعد عی سروصدا میکرد بیدار میشدم! یهو مامانم اومد پنجره رو ببنده منم بیدار شدم گفتم بهش. گفت بیا پیش ما بخواب. بعد بابام صداشو بچگونه کرد گفت پروانه ترس داره؟! مامانم هم صبح صداشو بچگونه کرد گفت پروانه بچمو اذیت کردخ. منم کلی خودمو لو کردم :))))
راستی ستاره صب گفت هروقت اومد پروانه به خودم بگو بیرونش کنم :***
رطوبت ساز پروانه ای تی تاک مدل TTR1HP ، رطوبت ساز پروانه ای ، رطوبت ساز گلخانه، رطوبت ساز قارچ، رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز پرورش قارچ، رطوبت ساز صنعتی ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای 
فروشگاه تی تاک تولید کننده دستگاه رطوبت ساز پروانه ای مخصوص سالن قارچ با طول ۱۰ متر 
برای مشاوره و خرید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۹ می توانید با مهندس محسنی-مدیر بخش فروش تماس بگیرید 
۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶
و یا پیامک بگذارید 
۰
شمع ما یک شبکی را به تو پروانه بگفت
                                                    همره من تو نباشی بگسل از بر جفت
کار من سوختن و ساختنی از بر نور
                                             شمس و تابان شدنی از در کور
گر تو باشی به جوارم  دو سه روز
                                     یا بمانی به کنارم دو سه روز
تو بسوزی ز در غفلت خویش
                                      دور گردی ز ره رفطرت خویش
عمر تو یک صلتی از بر یار 
                                       تو بسان موش با
قالیچه می‌بافد
در ایوان خانه‌ای روبروی خیال
زنی گیس بافته!
گره‌ میزند عطرآگین
گره میزند جنس نور زلال
و آسوده آهی رها می‌کند
برای خنک‌کردن سینه‌ای
که از دوری شاخه‌ی اطلسی
به این روز افتاده‌ است!
پشت دورترین جسم هستی، خدا!
پندار پنهان کرده است
نه از روز رفته مینالد
نه به  ساعتی بعد دلداده‌ است
عاشقی وقت دگردیسی او را آورده
رج به رج پشت هم گره میزند عطرآگین
کمی آنطرف‌تر...
در ایوان خانه‌ای روی شاخ یک ‌شاتوت
یک نفر در حال پروانه شدن است
غوط
رطوبت ساز پروانه ای تی تاک مدل TTR15HP ، رطوبت ساز پروانه ای ، رطوبت ساز گلخانه، رطوبت ساز قارچ، رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز پرورش قارچ، رطوبت ساز صنعتی ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت دستگاه رطوبت ساز پروانه ای 

فروشگاه تی تاک تولید کننده دستگاه رطوبت ساز پروانه ای مخصوص سالن قارچ با طول ۱۵ متر 
برای مشاوره و خرید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۹ می توانید با مهندس محسنی-مدیر بخش فروش تماس بگیرید 
۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶
و یا پیامک بگذارید 
افرادی که در سختی بزرگ می‌شوند، میل دارند که فرزندانشان حتی‌المقدور زندگی راحتی داشته باشند. 
به این ترتیب، تربیتی را که در دوران سختی به آنها کمک کرده بود تا خود را بیابند از کودکانشان دریغ می کنند
چنین والدینی مرا به یاد آن پرورش دهندۀ پروانه می‌اندازند که از دیدن مشقات پروانه‌ها هنگام بیرون آمدن از پیله ناراحت می‌شد. بنابراین روزی از روی ترحم، شکافی در پیله یک پروانه ایجاد کرد تا راحت‌تر از آن خارج شودآن پروانه هرگز قدرت کافی برای پ
 به نام اوی من و تو
تقدیم به هر چه معلم پروانه ای ست و معلم سه شنبه های پروانه ای ام...
✔ معلم ها بال دارندبالهایی شبیه بال پروانه، با همان نازکی و با همان خالهای رنگی رنگیاما همین بالهای نازک باید بتواند شبیه بالهای عقاب قوی و سترگ باشدفکرش را بکن... پروانه و عقاب!چه سنخیت ناموزونیاینها را همان معلم سه شنبه هایم گفت و مرا در ابهامی عمییییق رها کرد
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
 قسمت اول را از اینجا بخوانید 
پروانه به همه ی همراهای بیمارهای دیگه توجه نشون میداد!
به شال و مانتوی همراه یکی از بیمارا گیر داده بود و مدام دست می کشید و می‌گفت وای چه خوشگله! از کجا خریدی؟! 
و همراه بیمار با صورتی که ترس ازش می بارید تنها لبخند می زد و سعی می‌کرد با بی محلی پروانه رو از خودش دور کنه! ولی پروانه کوتاه بیا نبود و حتی محکم بغلش کرد! 
ادامه مطلب
رطوبت ساز پروانه ای تی تاک مدل TTR0.5HP ، رطوبت ساز پروانه ای ، رطوبت ساز گلخانه، رطوبت ساز قارچ، رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز پرورش قارچ، رطوبت ساز صنعتی

فروشگاه تی تاک تولید کننده دستگاه رطوبت ساز پروانه ای مخصوص سالن قارچ با طول ۸ متر 
۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶
و یا پیامک بگذارید 
۰۹۳۵۶۹۷۰۲۵۹
این دستگاه که به رطوبت ساز پروانه ای نیم اسب معروف می
تو را خواهم بوسید. در دل ِ معرکه. پیش چشم همه لبانم را به خون جاری بر شقیقه ات آغشته خواهم کرد...همگان خواهند دید که بی اعتنا به هزار هزار لوله ی تفنگ قراول رفته به سمت خودم، با لبانی به رنگ خون ِ تو، صورت نازنین تو را پیش چشمان همه ... پیش چشمان هر محرم و نامحرمی، خواهم بوسید. من این درد ها را جاودانه خواهم کرد. من آن بوسه را، من آن خونین بوسه را، از ازل با خودم آورده ام تا با رساندنش به صورت ِ نازنین تو به ابد ببرمش ... و تو چه می دانی که این بوسه ی
رطوبت ساز پروانه ای، دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای، لیست قیمت مه پاش قارچ، قیمت دستگاه رطوبت ساز گلخانه، رطوبت ساز مخصوص سالن قارچ، مه پاش گلخانه زعفران، 

تولیدی تی تاک تولید کننده انواع دستگاه رطوبت ساز پروانه ای ای
تلفن تماس - مهندس محسنی : 
۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶
دستگاه رطوبت ساز پروانه ای مخصوص سالن قارچ بوده و در دامداری و گلخانه و مرغداری نیز استفاده می شود.

انواع دستگاه های تولیدی  : 
رطوبت ساز پروانه
دانلود فیلم ایرانی شنای پروانه محمد کارت, دانلود فیلم ایرانی شنای پروانه با لینک مستقیم رایگان کامل کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4کا, دانلود فیلم ایرانی سینمایی شنای پروانه جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه دانلود فیلم ایرانی

ادامه مطلب
علت سوختن موتور تردمیل
1- عدم روغن کاری و از بین رفتن لایه استر کتان تسمه نقاله می شود که باعث می شود اصطکاک تسمه تردمیل نسبت به تخته تردمیل بالا رو و باعث داغ شدن موتور تردمیل و سپس باعث سوختن موتور تردمیل می شود .2- به علت عدم استفاده از تردمیل , تسمه نقاله تردمیل خشک شده است و باعث فشار آمدن به موتور تردمیل می گردد. 3- عمر تسمه نقاله تردمیل تمام شده است . 

رطوبت ساز پروانه ای، دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای، لیست قیمت مه پاش قارچ، قیمت دستگاه رطوبت ساز گلخانه، رطوبت ساز مخصوص سالن قارچ، مه پاش گلخانه زعفران، 

تلفن تماس - مهندس محسنی : 
۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶
دستگاه رطوبت ساز پروانه ای مخصوص سالن قارچ بوده و در دامداری و گلخانه و مرغداری نیز استفاده می شود.

رطوبت ساز پروانه
آموزش ساخت کاردستی پروانه با کاغذ رنگی یکی از ایده های دوست داشتنی و جالب کاردستی برای بچه ها ساخت پروانه با کاغذ رنگی است که با ساده ترین وسایل و بدون پیچیدگی انجام می شود. برای درست کردن کاردستی پروانه میتوانید کودکان را نیز با خود همراه کنید چرا که این مدل حیوان کاغذی با ابزار و وسایل بی خطر ساخته می شود و بچه ها از انجام ان لذت خواهند برد.
ادامه مطلب
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه ۹۸
در لجن زار معاصی، از بها افتاده ایمدور از مولای خود در تنگنا افتاده ایمراه را گم کرده و بیراهه دائم می رویمدر غل و زنجیرِ اوهام خطا افتاده ایمکیست بیچاره تر از ما بندگان بی پناه؟!از امام عصر، از مولا جدا افتاده ایمبرکت از اموال مردم رفت، مشکل از کجاست؟!گیرِ مال شبهه و مال ربا افتاده ایمرنگ ایمان رفته از این شهر، تقوا رفته استوای بر ما... شاید از چشم خدا افتاده ایممنتقم، خون شهیدان ریخت، دیگر
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه ۹۸
در لجن زار معاصی، از بها افتاده ایمدور از مولای خود در تنگنا افتاده ایمراه را گم کرده و بیراهه دائم می رویمدر غل و زنجیرِ اوهام خطا افتاده ایمکیست بیچاره تر از ما بندگان بی پناه؟!از امام عصر، از مولا جدا افتاده ایمبرکت از اموال مردم رفت، مشکل از کجاست؟!گیرِ مال شبهه و مال ربا افتاده ایمرنگ ایمان رفته از این شهر، تقوا رفته استوای بر ما... شاید از چشم خدا افتاده ایممنتقم، خون شهیدان ریخت، دیگر
لینک سوالات:
http://bit.ly/2YExICv

برای دیدن تمامی سوالات همراه با جواب بر روی لینک بالا کلبک کنید

بخشی از سوالات لینک بالا:

) کدام گزینه برای جای صحیح است؟
اتحادیه صنفی مکلف است با اتقضای مدت اعتبار پروانه کسب،احظاریه…..برای تبدیل پروانه موقت به پروانه دائم یا تمدید پروانه دائم صادر نماید و در صورت عدم تبدیل یا تمدید پروانه، واحد صنفی در حکم واحد….تلقی می شود.
۱- یک ماهه- سیار
۲- دو ماهه- بدون پروانه
۳- یک ماهه- بدون پروانه ☑
۴- ۱۵ روز
رطوبت ساز پروانه ای، رطوبت ساز التراسونیک ، لیست قیمت مه پاش قارچ، رطوبت ساز سرد التراسونیک، رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز پرورش قارچ ، رطوبت ساز سالن قارچ ۵۰ متری

۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶

رطوبت ساز پروانه ای TTR5HP : رطوبت ساز پ
لیلی گفت: "برو" و با دست پروانه رو دور کرد، گفتم: "لیلی جان، پروانه است، نگاهش کن چه نازه، پروانه، پروانه، بیا" یه هو صدای یه خانمی از بالا گفت: "شما الان گفتین پروانه؟" :-)
چی‌؟ شاخک‌هایم تیز شد، کی داشت فارسی حرف می‌زد؟ کسی از من سئوال پرسید؟ صدا از کجا بود؟ سرم رو بلند کردم و دیدم یه خانمی تو بالکن ایستاده و با لبخند نگاهم می‌کنه، دوباره گفت: "شما گفتین پروانه؟"
گفتم: "بله بله" و نیشم تا بناگوش باز شد که یک نفر داشت فارسی حرف می‌زد، کجا؟ تو بالک
لینک سوالات:

برای دیدن تمامی سوالات همراه با جواب بر روی لینک بالا کلبک کنید

بخشی از سوالات لینک بالا:

) کدام گزینه برای جای صحیح است؟
اتحادیه صنفی مکلف است با اتقضای مدت اعتبار پروانه کسب،احظاریه…..برای تبدیل پروانه موقت به پروانه دائم یا تمدید پروانه دائم صادر نماید و در صورت عدم تبدیل یا تمدید پروانه، واحد صنفی در حکم واحد….تلقی می شود.
۱- یک ماهه- سیار
۲- دو ماهه- بدون پروانه
۳- یک ماهه- بدون پروانه ☑
۴- ۱۵ روز
رطوبت ساز پروانه ای ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت دستگاه رطوبت ساز کوچک ، قیمت دستگاه رطوبت ساز گلخانه ، دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک ، رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت رطوبت ساز التراسونیک 200 ، رطوبت ساز التراسونیک 400 ، رطوبت ساز گلخانه خانگی ، رطوبت ساز یک اسب
تلفن تماس - مهندس نکیسا : 
09918084148
09199762163
09120578916
09356970259
09197443453

رطوبت ساز پروانه ای:

رطوبت ساز پروانه ای ساخت شرکت تی تاک، مناسب برای سالن قارچ و گلخانه و کشت
این کلمه رو بخونین: المشنگه. شمام اَلمَشَنگه خوندین یا من فقط اَلمَشَنگم؟! :دی
داشتم تو واژه‌یاب دنبال معنی «هنگامه» می‌گشتم، دیدم تو فرهنگِ مترادف و متضاد، یکی از معانیشو نوشته المشنگه. دفعهٔ اول اَلمَشَنگه خوندم؛ و دفعهٔ دوم تبدیل شد به اَلَمشَنگه. :))
چرا به‌شکل الم‌شنگه نمی‌نویسین خب؟!
پ.ن. قبلاً که یه نفر می‌گفت از وقتی شاغل شده‌م، نمی‌رسم وبلاگمو به‌روز کنم، می‌گفتم یعنی روزی یک ربع هم وقت نداره؟ حالا که خودمم روزی هشت نه ساعت سر
می‌گوید:-بزرگترین رؤیات چیه؟ نگاهم را از پروانه‌ای که بال میز‌ند نمیگیرم. در همان حال، لبم را با زبان تر می‌کنم و پاسخ می‌دهم:-اینکه یه پروانه باشم.بلافاصله می‌پرسد:-چرا؟ پروانه، از بال زدن خسته شد و بر روی یک گل نشست.اینبار نگاهم را به او می‌دوزم.-چون شنیدم پروانه‌ها عمرشون یه روزه.صورتش به نشانه‌ی نفهمیدن در هم می‌شود. و من ادامه می‌دهم: -تکرارِ مکرّر یک چیزی همیشه خسته کننده و ملال‌آور بوده. حتی اگه اون چیز، خوشایند و خوب باشه. مثل ز
پروانه الکتروموتور
تمامی الکتروموتورهای AC تک فاز و سه فاز موجود در بازار در انتهای بدنه(پوسته) مجهز به یک پروانه می‌باشند.وظیفه این پروانه بطور کلی خنک سازی الکتروموتور میباشد.
جنس پروانه های الکتروموتور معمولا از باکالیت، استیل و یا چدن بسته به طراحی شرکت سازنده می‌باشد. ولی به طور عمومی بیشترین پروانه های از جنس پلاستیک یا باکالیت بدلیل سبک وزن بودن و قابلیت انعطاف می‌باشد.
ادامه مطلب
معلم زیست شناسی سعی داشت به دانش آموزانش نشان دهد که یک کرم چگونه به پروانه تبدیل می شود. او به بچه ها گفت: «در چند ساعت آینده شما شاهد این خواهید بود که پروانه چطور برای بیرون آمدن از پیله ی خودش تقلا می‎ کند؛ ولی هیچ کس نباید کمکی به او برساند» و بعد کلاس را ترک کرد. دانش آموزان صبر کردند و در نهایت این اتفاق افتاد. پروانه در کشاکش بیرون آمدن از پیله ی خود بود که یکی از بچه ها دلش به حال او سوخت. او برخلاف گفته ی معلم شان تصمیم گرفت به پروانه کمک
اما باید این پست و میگفتم 
یک فیلسوف چینی قبل از میلاد مسیح  می گوید" دیشب خواب دیدم که پروانه ام و امروز وقتی بیدار شدم سوال برایم پیش آمده که من حقیقتا انسانی هستم که خواب دیدم پروانه ام یا پروانه ای هستم که خواب می بینم انسانم"
دوستت دارم ... 
افتاده‌ایم
عکس خورشیدیم در آب روان
افتاده‌ایم
ناامید از جذبهٔ خورشید تابان
نیستیم
گر چه چون پرتو به خاک از
آسمان افتاده‌ایم
رفته است از دست ما بیرون
عنان اختیار
در رکاب باد چون برگ خزان
افتاده‌ایم
نه سرانجام اقامت، نه امید
بازگشت
مرغ بی‌بال و پریم از آشیان
افتاده‌ایم
بر نمی‌دارد عمارت این زمین
شوره‌زار
ما عبث در فکر تعمیر جهان
افتاده‌ایم
از کشاکش یک نفس چون
موج فارغ نیستیم
گر چه در آغوش بحر بیکران
افتاده‌ایم
چهرهٔ آشفته حالان
یک وقتی خسته می شوی از تکرار و یکنواختی و وقت کُشی
و بی تفاوتی و سوختن و سوختن و سوختن... نمی سازی. تو نمی توانی بمانی و بسوزی و بسازی و فشرده نشوی!تو نمی توانی دسته ی داغ کتری در حال جوش
را دستت بگیری و آخ نگویی!نمی توانی گوش هایت را ببندی تا صدای سرسام آور
کامیون های توی جاده را نشنوی!نمی توانی قرمه سبزی سردِ یخچالی را بخوری
و چربیِ یخ زده اش روی زبانت نماسد!نمی توانی فنجان داغ چایی را ببینی و از نوشیدنش صرف نظر کنی!نمی توانی آهنگ مورد علاقه ات ر

۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶

رطوبت ساز پروانه
پروانه الکتروموتور
تمامی الکتروموتورهای AC تک فاز و سه فاز موجود در بازار در انتهای بدنه(پوسته) مجهز به یک پروانه می‌باشند.وظیفه این پروانه بطور کلی خنک سازی الکتروموتور میباشد.
جنس پروانه های الکتروموتور معمولا از باکالیت، استیل و یا چدن بسته به طراحی شرکت سازنده می‌باشد. ولی به طور عمومی بیشترین پروانه های از جنس پلاستیک یا باکالیت بدلیل سبک وزن بودن و قابلیت انعطاف می‌باشد.
ادامه مطلب
چرا موتورهای کولر زیاد می سوزه علتش چیست ؟۱: مقدار سیمی که برای سیم پیچی موتور کولر آبی لازم است زیاد است و همین امر و قیمت بالای مس در بازار باعث میشود که تعدادی از تعمیرکاران از سیم کمتری استفاده کنند.
که این امر باعث کوتاه شدن مدار و داغی سیم پیچی میشود و مصرف برق موتور را بالا میبرد و گاها باعث سوختگی مجدد میگردد.
۲: بکار گیری سیم هاس لاکی کیفیت پایین سبب پایین آمدن تحمل حرارت که باعث سوختن مجدد سیم پیچی کولر میشود.
۳: نوسانِ برق هم میتواند
رطوبت ساز پروانه ای، رطوبت ساز التراسونیک ، لیست قیمت مه پاش قارچ، رطوبت ساز سرد التراسونیک، رطوبت ساز سالن قارچ، رطوبت ساز پرورش قارچ ، رطوبت ساز سالن قارچ ۵۰ متری

۰۹۱۲۰۵۷۸۹۱۶
۰۹۱۳۷۰۲۸۱۹۶

رطوبت ساز پروانه ای TTR5HP : رطوبت ساز پ
مهندسی BM ، دریچه های پروانه ای سه گانه را توضیح می دهدبرای هر برنامه ای که به خاموش کردن حباب محکم نیاز داشته باشد ، شیرهای پروانه ای سه گانه جبران شده انتخاب خوبی هستند. PIF با BM Engineering صحبت کرد تا در مورد ویژگی ها و مزایای پیشرفته مختلفی که شیرهای پروانه ای با جبران سه گانه در اختیار کاربران قرار می دهد ، اطلاعاتی کسب کنید.
بیشتر بخوانید : اکچویتور خوب چه ویژگی دارد؟
دریچه های پروانه ای سه تایی چیست؟قبل از اینکه دیگر راه برویم ، بگذارید مختصر

باسمه تعالی

آن کس که بداند و بداند که بداند                                                                     اسب خرد از گنبد گردون بجهاند 

آن کس که بداند و نداند که بداند                                                                   آگاه نمایید که بس خفته نماند 

آن کس که نداند و بداند که نداند       
جشن تولد چهارده سالگیم بابام دستم رو گرفت و من رو به زیر زمین خونمون برد وگفت: "حالا وقتش رسیده که چیز مهمی رو بهت نشون بدم، این یه راز بزرگه"
من هیچ وقت اجازه نداشتم به زیر زمین برم، واسه همین همیشه فکر می کردم که تو زیرزمین خونمون یه نقشه گنج یا یه راه مخفی وجود داره، اما وقتی بابام در زیر زمین رو باز کرد، دیدم که اونجا کلکسیونی از پروانه های کمیاب رو جمع کرده. بابام که انگار دیدن اون پروانه ها همیشه واسش تازگی داشت، سیگارش رو روشن کرد و به من
لوارم یدکی ایساکو

آینه داخل۲۷٫۰۰۰تومان
بلبرینگ ڪلاج ۱۳۰٫۰۰۰تومان
بوش طبق جناغی۳۱٫۰۰۰تومان
پروانه فن خاری۱۸٫۰۰۰تومان
پروانه فن پیچی۱۷٫۰۰۰تومان
پروانه فن پیڪان۱۲٫۰۰۰تومان
درب ترموستات ۴۰۵۱۵٫۰۰۰تومان
درپوش غربیلڪ فرمان سمند بژ۴۳٫۰۰۰تومان
قاب روی ستون درب چپ ۴۰۵ مشڪی۱۶٫۰۰۰تومان
مهره دنده عقب دوفیشه۲۲٫۰۰۰تومان
گردگیر چپ پلوس۴۰۵۱۴٫۰۰۰تومان
✅ میل لنگ ۴۰۵۳۵۰٫۰۰۰تومان
شلگیر جلو ۴۰۵ خرچنگی۳۳٫۰۰۰تومان
بلندگو داخل درب جلو ۲۰۶ چپ۴۸٫۰۰
رطوبت ساز پروانه ای ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، طرز کار رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت دستگاه رطوبت ساز کوچک ، قیمت دستگاه رطوبت ساز گلخانه ، دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک ، رطوبت ساز پروانه ای ، قیمت رطوبت ساز التراسونیک 200 ، رطوبت ساز التراسونیک 400 ، رطوبت ساز گلخانه خانگی ، رطوبت ساز یک اسب
09918084148
09199762163
09120578916
09356970259
09197443453

رطوبت ساز پروانه ای:

09918084148
09199762163
09120578916
09356970259
09197443453

رطوبت ساز پروانه ای:

قاب پروانه میناکاری سایز کوچک از سری محصولات تزئینی صنایع دستی اصفهان می باشد. قاب پروانه میناکاری بسیار زیباست و شما می توانید آن را بر روی هر دیواری نصب کنید. ظرافت ساخت و نقاشی قاب پروانه مینا کاری شده به همراه استفاده از رنگ های شاد مینایی ,حس بسیار خوبی به بیننده منتقل می کند. قاب پروانه ای مسی میناکاری شده کوچک نسبت به سایز بزرگ خود قیمت مناسب تری داشته و مشتریان بیشتری می توانند آن را تهیه کنند. پروانه میناکاری قاب شده اثر دست هنرمند
ترجمه پروانه کسب
جهت صدور پروانه کسب , متقاضیان می توانند در صورت صدور اقدام به ایجاد شغل مورد نظر خود را یه صورت قانونی داشته باشند , لازم به ذکر است که متولی این امر سازمان نظارت و بر هیات های صنفی کشور بوده و یا همان سیت ایرانیان اصناف می باشد , برای صدور قانونی جواز شغلی و یا پروانه کسب متولی این امر اتاق اصناف می باشد که توسط واحد های صنفی آمار و اطلاعات کسبه محترم را داشته  و بنا به نیاز آنها اقدام به صدور جواز کسب نمایند .
لازم به ذکر است ص
طراحی لباس ایده پروانه
طراحی لباس با ایده از حشرات نظیر پروانه این حشره زیبا که در رنگهای بی نظیری یافت میشود واقعا کاری است محشر که با الهام از ظرافت خطوط پروانه شاهکاری بی نظیر توسط هنر مندان طراحی لباس خلق می شود. میتوانید از این مدلهای زیبا الگو برداری کنید.

آموزشگاه مقتدریموسس، مدیر و مشاور طراحی لباستلفن: 0912279514677904462

لطفا سئوال و نظر خود را در قسمت زیر درج بفرمایید.
تیغه و سینی ماله پروانه ای 
دستگاه ماله پروانه مهم ترین ابزار مجریان کفسازی بتن
همانطور که میدانید مهم ترین ابزار برای انجام پروژه های کفسازی دستگاه ماله پروانه  می باشد این دستگاه در سایز های مختلف تولید و عرضه میشود .
به طور مثال در ایران ماله پروانه در سایز های  60 و 90 و 120 به وفور قابل دسترس ست وسایل مصرفی دستگاه ماله پروانه همان تیغه ماله پروانه و سینی ماله پروانه هستند که بیشترین حساسیت و ظرافت در بحث کفسازی بستگی به نوع و جنس سینی ماله
تیغه و سینی ماله پروانه ای 
دستگاه ماله پروانه مهم ترین ابزار مجریان کفسازی بتن
همانطور که میدانید مهم ترین ابزار برای انجام پروژه های کفسازی دستگاه ماله پروانه  می باشد این دستگاه در سایز های مختلف تولید و عرضه میشود .
به طور مثال در ایران ماله پروانه در سایز های  60 و 90 و 120 به وفور قابل دسترس ست وسایل مصرفی دستگاه ماله پروانه همان تیغه ماله پروانه و سینی ماله پروانه هستند که بیشترین حساسیت و ظرافت در بحث کفسازی بستگی به نوع و جنس سینی ماله
نمیدونم قبلا اینجا گفتم یا نه...
من عاشق پروانه هام! واقعا وقتی میبینمشون حالم خوب میشه!
عمیقا حس خوبی دارم وقتی دور و اطرافم پرواز میکنن..
رنگهاشون انقدر جذابه که مگه میشه واقعا دوستشون نداشت؟؟
خب من عکاسی از پروانه ها رو هم خیلییی دوست دارم و تقریبا هربار ببینمشون و بتونم حتما عکس میگیرم...خصوصا وقتی روی گل بشینن!
این عکس دلبر از پروانه هم مال پارسال ، چابکسر ، کنار هتل زیبامونه!
پارس فن ساز ارایه دهنده انواع پروانه های مدلmulti wing از جنس پلی امید جهت مصرف در صنایعی که با اسید کار میکنند.در سایز و مدل های گوناگون.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
#هواکش #سانتریفیوژ #تهویه #اگزوزفن #الکتروموتور #ضدانفجار #دمنده #مکنده #جت_فن #هواکش_سانتریفیوژ #محاسبه #اجرا #صنعتی #هواکش_صنعتی #طراحی
باربری تجریش 
باربری تجریش در تهران
باربری و اسباب کشی منزل تخصص باربری و اتوبار تجریش می باشد و اینکه در تمام مراحل باربری و اسباب کشی منزل همراه شما می باشیم و بارها و اسباب و اثاثیه های شما را جابجا می نماییم. با باربری در تجریش تماس نمایید که کارگران خوش مشرب باربری منطقه تجریش با برترین سرویس رسانی بارهایتان را به مقصد می رسانیم.شما را در تمام مراحل باربری با کادری خوش مشرب که از صفر تا صد باربری را برای شما انجام می رسانیم.  با
چون بارها دیدم که بحث سوختن شمع موتور بین افراد مطرح میشه بد نیست که دلائل اصلی خرابی شمع رو طبق اطلاعات مرجع و تجربیات خودم اینجا توضیح بدم .
مهمترین دلائل خرابی (سوختن) شمع :
1-عدم نصب صحیح شمع . یا سفت کردن بیش از حد رزوه شمع بعلت خراب کردن واشر و رزوه یا شل بسته شدن شمع و انتقال حرارت 500 تا 800 درجه ای احتراق موتور به بدنه و چینی شمع (90 درصد عامل سوختن شمع اینه)
2-عدم تنظیم فاصله گپ الکترود شمع همه سیلندرها به یک اندازه و طبق استاندارد توصیه شده خو
رادیاتور شوفاژ به طور کلی سرد میباشد ولی آب مصرفی داغ است 
در پکیج های تک مبدل سوختن و یا جام شدن پمپ سیرکولاسیون باعث بروز این مشکل خواهد شد و در پکیج های دو مبدل سوختن و معیوب بودن شیر موتوری باعث این مشکل می‌شود.
ادامه مطلب
قاب پروانه مینا کاری سایز کوچک را می توان از محصولات پرفروش بازار مینا دانست. زیبایی , ظرافت ,اصالت و قیمت مناسب از ویژگیهای قاب پروانه میناکاری است که باعث شده تعداد زیادی از مشتریان فروشگاه قاب پروانه ای مسی میناکاری شده را سفارش دهند. بدلیل استفاده از رنگ های عمومی شما می توانید پروانه میناکاری قاب شده را با اکثر دکوراسیون های ایرانی ست کنید و جلوه ایی مضاعف به آن ببخشید. قاب پروانه مسی مینا کاری اثر دست هنرمندان با ذوق اصفهانی است که ت
با استناد به سایت آزمون های حقوقی دینا در راستای اجرای آیین نامه قانون حمایت از خانواده مصوب 1393 هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده برگزار می شود . از جمله شرایط اساسی برای ثبت نام در این آزمون متاهل بودن و داشتن شرایط سنی مشخص همراه با سابقه کار مرتبط می باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1885/ثبت-نام-آزمون-اخذ-پروانه-مشاوره
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:
سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه در صورت اینکه پروانه فعالیت خود را تمدید نکنند، حذف می‌شود، یعنی سهمیه سوخت آنها از حالت عمومی خارج و به صورت شخصی خواهد شد.
رانندگان این نوع تاکسی ها تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارند با مراجعه به شهرداری ها یا سازمان های تاکسیرانی نسبت به تمدید پروانه فعالیت خود اقدام کنند تا سهمیه سوخت آنها از حالت عمومی خارج نشود./ ایرنا
پنجشنبه ، ۱۰ بهمن ۹۸@IrNews_24
مشاهده مطل
قاب پروانه مینا کاری شده بزرگ نمونه زیبایی از محصولات قاب شده میناکاری است که برای تزئین انواع دیوار و دکورها استفاده می شود. طراحی قاب پروانه مینا کاری با رنگ های شاد مینایی صورت گرفته تا حس آرامش بخشی به شما منتقل نماید همچنین در طراحی پروانه میناکاری از طرح های سنتی ایرانی الهام گرفته تا فرهنگ اصیل پارسی به نمایش گذاشته شود. پروانه مینا کاری در سه سایز موجود است و قیمت پروانه میناکاری شده بر اساس سایز آن تعیین می گردد.  
قاب پروانه مینا
مثل یک ساعت از رونق و کار افتاده
هر که در عشق رکب خورده کنار افتاده
فصل تا فصل خدا بى تو هوا یک نفره است
از سرم میل به پاییز و بهار افتاده
هر دو سرخیم ولى فاصله ما از هم
پرده هایى است که در قلب انار افتاده
پیش هم بودن و هم جنس نبودن درد است
آه از آن سیب که در پاى چنار افتاده
حس من بى تو به خود نفرت دانشجویى ست
از همان درس که در آن دو سه بار افتاده
سهمم از عشق تو عکسى ست که دیدم آن هم
دستم آنقدر تکان خورده که تار افتاده!
#سید_سعید_صاحب_علم
حق با تو بودمی بایست می خوابیدماما چیزی خوابم را آشفته کرده استدر دو ظاقچه رو به رویم شش دسته خوشه زرد گندم چیده امبا آن گیس های سیاه و روز پریشانشانکاش تنها نبودمفکر می کنی ستاره ها از خوشه ها خوششان نمی آید ؟کاش تنها نبودیآن وقت که می تواستیم به این موضوع و موضوعات دیگر اینقدر بلند بلندبخندیم تا همسایه هامان از خواب بیدار شوندمی دانی ؟انگار چرخ فلک سوارمانگار قایقی مرا می بردانگار روی شیب برف ها با اسکی می روم ومرا ببخشولی آخر چگونه می شو
قاب مینا کاری سه پروانه از سری محصولات زیبای صنایع دستی میناکاری است. شما می توانید برای هر نوع دکوراسیونی اعم از سنتی و مدرن از قاب میناکاری سه پروانه استفاده نمائید. هارمونی رنگ های مینایی و لاجوردی استفاده شده در قاب سه پروانه میناکاری حس سنتی و آرامش بخشی به این اثر داده و شما می توانید از آن در هر مکانی مانند منزل و یا دفاتر کار استفاده کنید. پروانه میناکاری شده با نقاشی استادکار ایرانی ظرافت و زیبایی را برای محیط زندگی شما به ارمغان خ
...اگر سرنوشت، اقبال، تقدیر و بخت اندازه ی نقطه ای توانِ بروز داشته باشند، آن وقت "این" تنها اقبالِ صد در صدیِ زندگانیِ من است؛

شاید هم تنها دلیلِ متولد شدن؛

هدفِ مقدسِ زندگانی مگر جز این است کِ آدمی تمامیِ احساساتِ بشری را تا سر حدِ کمال از کاسه ی درکِ روحش لبریز سازد؟

جز این است...؟
.
.
.
+ آه کِ از نَفَس هایم پروانه می پاشد بِ درُ دیوارِ اتاق!
الف) شخص حقیقی:1- مدارک مثبت هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )2- کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)3- کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)4- نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10ب) شخص حقوقی:1- مدارک مثبت هویت مدیر عامل شرکت ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )2- کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (ا
گیرم شعری بسرایم
که از کوچه باغ‌هایش بوی بهار آید
که بر کاهگل دیوارش یادگار گذاشته‌ها باشد
گیرم شعری بسرایم
که اگر دست به واژه‌ی آسمانش بزنی
سر انگشتانت آبی شود
و اگر بال پروانه‌اش را بگیری 
گرد بال پروانه بر دستت بماند
گیرم که شعری سرودم چنین
وقتی که آن را نخوانی 
چه سود دارد این همه لطافت...!
با عنایت به مفاد نامه 9852744 - 1398/02/08 رئیس پلیس محترم اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و ابلاغ اتاق اصناف ایران به استحضار می رساند نصب پروانه کسب در محل واحد صنفی ضرورت داشته و مسئولیتهای ناشی از عدم اجرای ان متوجه متصدیان واحدهای صنفی خواهد بود.
بتن ریزی کف با ماله پروانه ای
اجرای کفسازی بتنی با ماله پروانه ای (ماله برقی) (ماله هلی کوپتری)
ماله
پروانه ای معروف به ماله برقی یا ماله هلی کوپتری یا ماله موتوری میباشد
که جهت پرداخت و لیسه ای کردن سطح بتن کف استفاده میشود ماله پروانه ای در
دو نوع برقی و موتوری موجود میباشد که استفاده از نوع موتوری آن رونق
بیشتری دارد .همچنین ماله پروانه ای در دونوع بصورت سرنشین دار که اپراتور
بروی آن نشسته وعملیات کنترل و پرداخت سطح را انج
وقتى مرا از پیله ى تنهایى ام بیرون آوردى و من پروانه شدن را باور کردم فکر نمى کردم برگشتن به پیله آنقدر سخت باشد، اما چاره اى نیست بال هایم را آتش مى زنم و به پیله بازمى گردم، آدم سابق مى شوم، به تک تک اشک هایم قسم مى خورم که دیگر پروانه شدن را باور نکنم ...
در قرآن کریم اشاره شده است که دین نزد خدا فقط اسلام است و بجز آن ، دین دیگری پذیرفته نیست:
إنَ‌ الدِّینَ‌ عِنْدَ اللَّهِ‌ الْإِسْلاَمُ‌آل عمران / 19
و در بیانی دیگر گفته شده که دین خدا مخصوص خالص خداوند است:ألَا لِلَّهِ الدِّینُ الْخَالِصُزمر/3
منظور از اسلام و دین خالص چیست؟دین به معنی «راه و روش» است.در حوزه رسالت پیامبران ، همه آنان دعوت به « توحید » میکردند.یعنی اساس و بنیان دین مورد توجه پیامبران و رسولانی که مدعی رسالت الهی بودند «یکت
از دلایل روشن نشدن جاروبرقی وقتی مطمئن هستید که دوشاخه را به منبع برق وصل کردید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- پر بودن کیسه دستگاه یا گرفتگی لوله خرطومی آن که باعث گرم شدن دستگاه شده و در بعضی از دستگاه ها به صورت خودکار دستگاه را خاموش نگه می دارد

- سوختن فیوز دستگاه

- سوختن موتور دستگاه

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
شب راه اندازی مجدد
سلام
۷ سال گذشته است 
واقعا باورم نمی شود .
در این زمان که عده ای از اهل زمین خوابیده اند فکرم بر این گذشت که دگر بار نه به عنوان ادامه کار بلکه شروعی جدید بنویسم تا شاید روزی بنگرم بر این نوشته ها خشنود شوم از گذشته.
گذشته قطعه ای از حال و است و پیوسته ای به آینده. شاید همین است که راز وجود زمان را برای اهل فکر آشکار سازد و بتواند شعله ای کوچک اندر ای
جای تو گوشه ی دل منه از تو دوره دست همه هرچی یادمه♪ ♥‿♥ ♪با چشات میریزی شهرو بهم تو کاری کردی با دلم انقد عاشقم♪ ♥‿♥ ♪تو منو دیوونه کردی شیرین تر از عشق چه دردی کارته دیوونه کردن که همه دورت بگردن♪ ♥‿♥ ♪با چشات زل بزن توی چشام دیوونه شو برام با تو خوبه حال و هووام♪ ♥‿♥ ♪دیوونتم میدونی خودتم من که عاشقتم مث پروانه دورتم♪ ♥‿♥ ♪با چشات زل بزن توی چشام دیوونه شو برام با تو خوبه حال و هووام♪ ♥‿♥ ♪دیوونتم میدونی خودتم من که عاشقتم مث
به زبان ساده اگر بخواهیم طرز کار کولر ماشین را تشریح کنیم همانند کولرهای گازی در منازل و اداره جات است، با این تفاوت که کولر گازی خانگی، نیروی خود را از برق شهر دریافت می کند، اما کولر خودرو، نیروی خود را از موتور ماشین دریافت می کند، و سیستم کولر و بخاری دمنده مشترکی دارند.
نحوه کار کولر خودرو
1- گاز کولر در کمپرسور کولر فشرده می شود.
2- کمپرسور (درخودروهای مذکور)، برای فشردن گاز کولر نیروی خود را از طریق تسمه هیدرولیک، یا همان تسمه دینام  از م
شخصی از خدا دو چیز خواست، یک گل و یک پروانه. اما چیزی که به دست آورد یک کاکتوس و یک کرم بود. غمگین شد، با خود اندیشید شاید خداوند من را  دوست ندارد و به من توجهی ندارد. چند روز گذشت. از آن کاکتوس پر از خار گلی زیبا روییده شد و آن کرم تبدیل به پروانه ای شد. اگر چیزی از خدا خواستید و چیز دیگری دریافت کردید، به او اعتماد کنید. خارهای امروز گلهای فردایند. زندگیتون پر از گل های زیبا.
بهار امسال شاهد پدیده ای شگفت انگیز بود که تکرار نداشت 
اینقدر که حضور پروانه ها در کشورمان بر زمین و زمان ریخته گویا امسال باید سال پروانه نام گذاری می شد
شاید این پدیده نوعی خوشایندی ایست و یا پیام اود نشاط و شادی  ایست
که جای بسی نشاط هم هست چرا که بهار امسال بی سابقه بوده و این خود برای همه نعمت بزرگی است   
وقتی پا به دشت و صحرا می گذاریم  صدای بلبلان و رقص پروانه ها حس و حالی شوق انگیز ؛ گذشته ی اندوه همان را می شورد  و غبار گذشته چندین سا
مثل ستاره‌هایی که در گنبد آسمان پخش‌اند و از هم دور، تنها شده‌ایم. اما انگار‌ کسی روی زمینی دیگر گفت: آن ستاره‌ها را می‌بینی؟ آنها که «کنار هم‌اند» و بالایشان آن یکی ستاره‌ی کم‌نورتر هست اسمش.. نمیدانم فرقی ندارد چه اسمی رویمان گذاشت. مهم این است که خوشه‌خوشه به هم وصل شده‌ایم و از دید آن یکی زمینی‌ها، خیلی نزدیکیم.
لابد نور ما اگر تا زمین می‌رسد تا ستاره‌های دیگر هم می‌تواند سفر کند. باید بسوزیم، بتابیم، آسمان نورمان را به حرکت وا د
اشعار اسماعیل نواب صفا
اشعار اسماعیل نواب صفا
اسماعیل
نواب صفا (۲۹ اسفند ۱۳۰۳ کرمانشاه – ۱۹ فروردین ۱۳۸۴ تهران)، نویسنده،
محقق، شاعر و ترانه سرای معروف و برجستهٔ ایرانی بود. سرانجام چراغ عمر پر
فروغ و پر افتخار استاد اسماعیل نوّاب صفا در ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۱۹
فروردین ماه سال ۱۳۸۴ به خاموشی گرائید و پیکر ایشان در قطعه هنرمندان واقع
در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.
اشعار اسماعیل نواب صفا
ای جوانی
 رفتی ز دستم ، در خون نشستم
جوانی، ک
محسن ابراهیم زاده پروانه وار
دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام پروانه وار
Mohsen Ebrahimzadeh - Parvaneh Var
موزیک : محسن ابراهیم زاده ؛ تنظیم : مصطفی مومنی
+ متن ترانه پروانه وار از محسن ابراهیم زاده
چه میشه کرد / برو دوراتو بزن برو بگرد
کی مثه من اینقده / به بودن تو پیله کرد

ادامه مطلب
خانه‌ی دل رونقش از سوختنجان به سر شعله‌ی حق دوختن
کلبه‌ی آباد به از کاخ زاردیر خرابات به از ملک تار
پرچم عشق تو به دل داشتمجرأت حق کردم و افراشتم
خامشی و مستی و دلدادگیچیست به از پیرهن سادگی
بار سفر بستم و راهی شدماز ره درویش به شاهی شدم
آن ره باریک که طاق دل استخلوت پنهان و اجاق دل است
گفتمش ای جان تو نوایت خوش استملک تو و حال و هوایت خوش است
مرحمتی باد که ساکن‌رُوانخانه کنند این ره بی‌خانمان
محفل ما باد به کویی نشاندتشنگی جان به سبویی نشا
سوختن لامپ، شایع ترین علت خرابی چراغهای جلو با عقب است، که باعث می شود یکی از چراغها یا هر دوی آنها کار نکنند و باعث عدم دید کافی برای راننده و همچنین ایجاد اشکال در دیده شدن توسط رانندگان دیگر می گردد. سیم پیچ داخل لامپها یا همان فیلامان(Filament) از فلز بسیار سختی به نام تنگستن ساخته می شود و وقتی که لامپ خودرو روشن می شود، سیم داخل آن در اثر حرارت زیاد به نقطه ذوب خود نزدیک می شود. در حالتی که در اثر تغییر ناگهانی در ولتاژ یا میزان جریان برق، درج
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از تکناز : واشر سر سیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون ها داخل آن قرار دارند و فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی می کند تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال های آب و نشت روغن از کانال های روغن جلوگیری کند.
کار واشر سرسیلندر چیست؟
واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:
آب بندی سیلندر:
همانطور که در این بخش از سرگرمی چفچفک توضیح خواهیم داد وقتی موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر
https://www.isna.ir/news/99022115258/%D8%A8%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF
شب همان روزی که آلونک‌های کپرنشینان جنگلوک سوخت و خاکستر شد، تهران و حومه‌اش را زلزله لرزاند. لرزش کاملاً حس شد و ترس به جان مردم انداخت. همه برای همدیگر نقل کردند که چطور دیده‌اند لوستر تکان می‌خورد و قاب‌های روی دیوار جابه‌جا می‌شود. خبر زلزله ۵ و یک دهمی تهران آن قدر بزرگ بود که صدای سوختن آلونک‌های چابهار به گوش کسی نرسی
دین حق در خطر افتاده، کمک کن فضه
حرف حق از اثر افتاده، کمک کن فضه
قول داده به نبی حیدرِ من صبر کند
یاد حرفِ پدر افتاده، کمک کن فضه
درب این خانه که خود بوی نبی را دارد
گیرِ چندین نفر افتاده، کمک کن فضه
سرخ شد حلقه و مسمارِ درِ این خانه
شعله بر جانِ در افتاده، کمک کن فضه
با لگد ریخت درِ خانه... ببین روی سرم...
یک درِ شعله ور افتاده، کمک کن فضه
مردک پست چنان ضربه به پهلویم زد
شاخه ام از ثمر افتاده، کمک کن فضه
سوی کوچه ببرم زود، علی را بُردند
حیدرم در خط
سمت چپی نشتی کمپرس موتور به اطراف شمع بخاطر شل بستن شمع یا خرابی واشر شمعه و سمت راستی نشتی از داخل بخاطر خرابی یا بی کیفیتی شمع یا خیلی سفت کردن شمع موقع بستن روی موتور که موجب خرابی و نشتی شمع از داخل شده
چون بارها دیدم که بحث سوختن شمع موتور بین افراد مطرح میشه بد نیست که دلائل اصلی خرابی شمع رو طبق اطلاعات مرجع و تجربیات خودم اینجا توضیح بدم .
مهمترین دلائل خرابی (سوختن) شمع :
1-عدم نصب صحیح شمع . یا سفت کردن بیش از حد رزوه شمع بعلت خراب کردن و
شیر پروانه ای دریچه چدنی وگ بی همتا
شیر پروانه ای دریچه چدنی وگ بی همتا یکی از انواع تجهیزات صنعتی پرکاربرد میباشد.
کاربرد شیر پروانه ای چدنی
شیر پروانه ای دریچه چدنی برای تنظبم جریان سیال مورد نظر و قطع و وصل کردن مسیر جریان سیال استفاده میشود.
این نوع شیر یکی از ساده تریت شیر های صنعتی میباشد.

چگونگی کارکرد شیر پروانه ای دریچه چدنی
این نوع از شیر ها داری عملکرد راحت و ساده است. این شیر دارای یک شیر تنظیم کننده جریان میباشد که جنش این تنظیم
رفع بوی سوختگی از برنج یکی از فوت‌وفن‌هایی است که همه آشپزها با آن آشنا هستند. شاید شما هم این تجربه ناخوشایند را داشته‌باشید که با یک غفلت کوتاه به آشپزخانه برگردید و با بوی سوختگی برنج مواجه شوید. که البته در این حالت کل برنج نمی‌سوزد، بلکه شعله زیاد اجاق گاز معمولا باعث سوختن ته‌دیگ خوشمزه شما می‌شود و بوی سوختگی فقط ناشی از سوختن ته‌دیگ برنج است که متاسفانه به دلیل وجود دم‌کنی در کل قابلمه پخش شده و باعث می‌شود کل برنج بوی سوختگی به
در عجبم از تو که این همه سوخته ای و این همه ساخته ای 
در عجبم از تو که در سوختن اسباب کاملا سوختن برایت فراهم بوده و در ساختن هم خودت هیچ کم از کمال کار نگذاشته ای
در عجبم از تو و آن خیزابهایی که در تو سر بر می آرد چه سهمگین اند! باز اگر بی رگ بودی .....
در عجبم از تو و این منظومه کاملا بغرنجی که تو را ستاره آن کرده اند....سیاره هایی که گرد تو می گردند هر یک خورشیدی را کله پا می کنند.
در عجبم از تو...پیش نیامده بود در این سی وشش سال زندگی کسی این همه اعجاب
ایسنا نوشت: بعد از عاقبت مهلت ترخیص خودروهای دپو شده، حدود ۱۰۴۸ مایه با حیات قبض پروانه گمرکی، به دلیل ته زود تعیین شده، مجوز ترخیص را دریافت نکردند. در چند ماه گذشته مشی هایی از سوی گمرک ایران با دستگاه های مربوطه انجام و پیشنهاداتی درون ارتباط با ترخیص عرضه شده بود که اطلاعات دریافتی ایسنا حاکی از این است که با بررسی های انجام شده و پیوستگی وسیله های ذیربط، وزیر صمت همچنین اجازه ترخیص خودروهای پروانه شده را صادر کرده است. این داخل حالی ا
زندگی زیباست واگر با قوانین و رازهای آن آشنا شوی چشمانت بروی همه زیباییها گشوده خواهد شد...

زندگی یک آرزوی دور نیست..
زندگی یک جستجوی کور نیست...
زیستن در پیله ی پروانه چیست؟
زندگی کن‌،زندگی افسانه نیست...
گوش کن‌دریا صدایت میزند..
هر چه ناپیدا ،صدایت می زند...
پیله ی پروانه از دنیا جداست..
زندگی یک مقصد بی انتهاست...
هیچ جایی انتهای راه نیست..!
این‌تمامش ماجرای زندگیست...
ای دریغ از من که روزی اینان را تنگ در آغوش می‌فشردم، مگر که هنر آموزند و راه و رسم زندگی. ای دریغ از من و سخت افسوس و دو صد ناسزا بر من، که روزی ایشان را تنگ در آغوش فشردم، مگر که کودنانِ شر خیر آموزند و به روشنی برخیزند.

نه، نه، دریغ گفتن ناسپاسی‌ست و شکرانه ناگزاردن. لیکن افسوس و در آنِ دل‌ نه هیچ افسوس، که چنین که می‌باید رواست.
دل از خویش می‎سوزد.
 دل می‌باید که بسوزد،
چرا که دل را سوختن مشغله است.
حلمی | هنر و معنویت
شیر پروانه ای چیست
شیر پروانه ای دسته ای از شیرهای گردان
هستند که در انها یک عضو مسدود کننده به شکل یک دیسک حول یک محور به اندازه
90 در جه میچرخد تا مسیر عبور سیال باز یا بسته شود.
نوع اصلی و
اولیه شیرهای پروانه ای در سیستم های لوله کشی به عنوان ضربه گیر به کار
میرود و از انها به ندرت برای قطع و وصل جریان استفاده میشود. این نوع شیر
هنوز هنوز هم مهم ترین نوع شیرهای پروانه ای محسوب میشود.
پیدایش
قطعات الاستومری در صنعت باعث شد که شیرهای پروانه ا
پروانه ایرفویل
توضیحات
پروانه ایرفویل | پروانه فن سانتریفیوژ
پروانه ایرفویل  , پروانه فن سانتریفیوژ
پروانه ایرفویل فن سانتریفیوژ این فن برای تولید حجم هوای زیاد در گازها و هوای تمیز در پایین ترین فشار استاتیک طراحی شده است.
پروانه ایرفویل با دارا بودن بیشترین بازده در بین پروانه های فن های سانتریفیوژ است که به این معناست
که: کمترین اسب بخارمورد نیاز برای تولید کارایی های مشابه در دیگر پروانه فن های سانتریفیوژ می باشد.
سطح صدای عملیاتی کمت
سال‌های سال بعد وقتی که دیگر خبری از گیسوی سیاه و شور شباب و شکوه جوانی نیست؛ وقتی رسیده‌ایم به سن پدر و مادرهایمان و می‌خواهیم از خاطرات‌مان تعریف کنیم، دیگر کسی یادش نمی‌آید که فلان اتفاق چه سالی افتاد یا کی ماشین‌مان را فروختیم، یا خانه خریدیم یا رفتیم خواستگاری... مگر این‌که آن سال با نامی، نشانی، یادی پر رنگ‌تر شده‌باشد.... مثلاً مادربزرگ من همیشه از #سال_قحطی یا #گندم_پنج_تومنی یاد می‌کرد، یا سال کودتا علیه مصدق، یا مثلا سالی که بن
اصلاح ژنتیک حشرات برای مقابله با آفات
مدت ها است که دانشمندان صنایع کود و سموم کشاورزی در تلاش برای پیدا کردن روشهای بیولوژیکی و سازگار و همسو  با محیط زیست جهت  مدیریت پروانه های پشت الماسی است که به ‌طور گسترده‌ ای در برابر حشره‌ کش ‌ها مقاوم هستند. در تلاش برای مقابله‌ با این پروانه ، اخیرا با روش مهندسی ژنتیک پروانه ‌هایی ایجاد کردند که با انتقال ژن ‌های کشنده به نسل بعد، جمعیت این آفت را کاهش می ‌دهند. که در آزمایشهای میدانی دانشگا

تاب در ماشین نیم تاب :
تاب نیمچه نخ به وسیله چرخش پروانه صورت میگیرد . پروانه ٬ در قسمت بالای دوک قرار گرفته و باچرخش دوک حرکت می کند. دوک حرکت خود را بطور مستقیم از موتور گرفته ٬ در نتیجه پروانه را به حرکت در می آورد و چرخش پروانه موجب تابیدن نیمچه نخ می گردد. هر دوری که پروانه می زند ٬ یک تاب در نیمچه نخ پدید می آید و چون حرکت پروانه مستقیما از موتور است و سرعت ثابت دارد ٬ پس تعداد دورهایی که پروانه در واحد زمان می زند ثابت خواهد بود. بنابراین ٬
احمد شاملو
زیبا ترین حرفت را بگوشکنجه پنهان سکوتت را آشکار کنو هراس مدار از آن که بگویندترانه بیهودگی نیستچرا که عشقحرفی بیهوده نیستحتی بگذارآفتاب نیز برنیایدبه خاطر فردای ما اگربر ماش منتی است؛چرا که عشق،خود فرداستخود همیشه استبیشترین عشق جهان را به سوی تو میاورماز معبر فریادها و حماسه هاچراکه هیچ چیز در کنارمناز تو عظیم تر نبوده استکه قلبتچون پروانه ییظریف و کوچک وعاشق استای معشوقی که سرشار از زنانگی هستیو به جنسیت خود غره ایبه خاطر
علاوه بر این ، طراحی هندسی اجزای آب بندی ، نوازش بدون اصطکاک را در تمام دریچه های پروانه افست سه گانه فراهم می کند. این امر همچنین به طول عمر شیر آن کمک می کند و در صورت لزوم اجازه می دهد تا محرک گشتاور پایین تر نصب شود. "
یکی دیگر از مزایای شیر پروانه سه تایی ، مناسب بودن آن در محیط های خشن است. اسکات توضیح می دهد: "موادی مانند الاستومرها که معمولاً تحت تأثیر خوردگی قرار دارند ، در ساخت شیرهای پروانه ای سه گانه قرار ندارند." "این توضیح می دهد که چر
خیال می کردم با خیال کردنِ کلمات آنها شعر می شوند و برایت به پرواز در می آیند. شبیه همین پروانه هایی که امسال ما را «پروانه ایی» کرده اند. امسال یا این سالی که با کامل شدن چرخیدن زمین دور یک ستاره ی بسیار دور، اسمش «سال جدید» می شود هر چه قدر هم و از هر چه با خودش گرفتاری و غم بیاورد، این قدر از این پروانه های نازنین آورد که یادش را همیشگی کند برایمان. کاش مبداء تاریخمان از سال بعد، همین امسالی باشد که به اندازه ی تمام عمرمان در هر جایی که بوده ای

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها